Karty Tarota - Postaw Tarota za darmo

Tarot trzy Karty. Spróbuj swoich sił w stawianiu Kart Tarota. Arkana Większe i ich znaczenie pomogą Ci w prawidlowym ustaleniu wróżby.

Karty Tarota - Postaw Tarota za darmo
 

Tarot trzy Karty. Spróbuj swoich sił w stawianiu Kart Tarota. Arkana Większe i ich znaczenie pomogą Ci w prawidlowym ustaleniu wróżby.

Postaw Tarota za darmo.

1. Zadaj pytanie Kartom i wyciągnij trzy karty.

2. Odczytaj ich znaczenie.

3. Wróżba z Tarota da Ci sensowną odpowiedź.

Skąd się wzięły karty do tarota, kto je wymyślił – do dzisiaj nie jest jasne. Wciąż jednak ulegamy ich fascynującemu, magicznemu urokowi i sięgamy po nie, by zajrzeć w przyszłość. Gazeta Claudia

Pojawiły się w Renesansie we Włoszech. Na początku służyły do gry zwanej „trionfi” (tryumfy), ale niebawem zaczęto ich używać do wróżenia. Oprócz kart podobnych do zwykłych kart do gry, talia tarota zawierała 22 karty zwane „wielkimi arkanami” (czyli tajemnicami). Wszyscy znawcy tarota zgadzają się, że została w nich zakodowana tajemna wiedza jakiejś dawnej szkoły magów. Karty tarota służą nam do dziś. Patrząc na nie, możemy odpowiadać na najtrudniejsze nawet pytania. Jak to zrobić? Wystarczy rozszyfrować treść, ukrytą w ich obrazach

Głupiec – karta 0 lub XX

Oglądamy na niej smętnego włóczęgę, który nie zwraca uwagi na drogę, jaką idzie. Na domiar wszystkiego prześladuje go pies, usiłujący ugryźć go w tylną część ciała.

Symbolika

Głupiec symbolizuje los pytającego. Karta mówi, że stoisz na początku swojej życiowej drogi (lub jakiegoś jej etapu), nigdzie nie jesteś u siebie i dopiero szukasz swojego własnego miejsca na ziemi. A właśnie na początku drogi musisz dokonać swoich najważniejszych wyborów życiowych, chociaż właśnie wtedy boleśnie brakuje ci doświadczenia i wiedzy o tym, co robić i dokąd iść. Wielu rzeczy jesteś zmuszony uczyć się wtedy od podstaw. Pies, który zaczepia Głupca, oznacza, że ktoś taki jest bardziej niż inni ludzie narażony na rozmaite niebezpieczeństwa. Za to wielką siłą tego, kto dopiero rozpoczyna swoją drogę, jest nadzieja.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: nie pokonasz trudności, jeśli się należycie nie przygotujesz.

2. Pośrodku układu: nie bój się, teraz warto zaryzykować.

3. Na końcu układu: bądź ostrożna; niekorzystna propozycja.

4. W pozycji odwrotnej; pojawią się komplikacje w realizacji planów.

Mag – karta nr I

Zwany też „Magikiem” albo „Sztukmistrzem”. Mag przedstawiany jest jako młodzieniec przy stoliku z magicznymi akcesoriami, szykujący jakąś sztuczkę. Polega ona zwykle na zręcznym „wyczarowaniu” czegoś, czego nie było, np. kwiatów z chusteczki albo królika z kapelusza.

Symbolika

Rodzaj sztuczek, jakimi posługuje się ten dziwny Magik, sprawia, że jego karta symbolizuje moc stwarzania rzeczy nowych. Jeżeli jest ona odpowiedzią na twoje pytanie, oznacza to, że masz w sobie dość siły, aby wykreować coś nowego: obmyślić plany na przyszłość, zarobić pieniądze, zbudować dom, umeblować pokój. Nawet jeśli twoje zamiary nie są wielkie, to zawsze karta Mag stanowi wskazówkę, że w tym momencie swego życia masz w sobie dość zdecydowania, aby zakasać rękawy i... stworzyć dosłownie coś z niczego.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: nie bój się ryzyka, teraz ci się powiedzie.

2. Pośrodku układu: przeszkody na drodze do celu. Jakie? O tym mówią sąsiednie karty.

3. Na końcu układu: nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie.

4. W pozycji odwrotnej: nieuczciwa propozycja, negatywny wpływ.

Papieżyca – karta nr II

Wielu ludziom nie podoba się dziwne słowo „Papieżyca”, dlatego używają tytułu „Arcykapłanka”. A chodzi o postać ze średniowiecznej legendy, która opowiadała o tym, że jeden z papieży był... kobietą. Prawda wyszła na jaw w momencie, gdy prowadząc wielkanocną procesję, kobieta-papież, ku powszechnemu zaskoczeniu, urodziła dziecko.

Symbolika

Może właśnie dlatego, że Papieżyca jest postacią z legendy, karta ta oznacza rzeczy głęboko ukryte lub takie, których przynależność do realnego świata nie jest oczywista. Symbolizuje ona nasze ukryte talenty. A właśnie sztuką odnajdywania w sobie takich umiejętności jest magia. Jeżeli wyciągnęłaś tę kartę jako odpowiedź na swoje pytanie, to zachęca cię ona do wewnętrznego rozwoju. Powinnaś zacząć szukać w sobie nieznanych ci dotąd możliwości i talentów.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: ostrzeżenie przed wyjawianiem sekretów.

2. Pośrodku układu: niezdecydowanie, manipulacja, zmienność.

3. Na końcu układu: kobieta, która wyrządziła ci krzywdę, będzie chciała to naprawić.

4. W pozycji odwrotnej: jeśli nie będziesz uważać, czekają cię straty.

Cesarzowa – Karta nr III

Królowie i cesarze wydawali surowe prawa i swoim pojawieniem się budzili pełen lęku szacunek, za to ich małżonki rozpieszczały swoich poddanych: pielęgnowały chorych, karmiły ubogich, przy różnych okazjach rozdawały pieniądze i urządzały różne dobroczynne akcje. Dlatego każdy znawca tarota cieszy się, gdy wśród innych kart ukaże się „Cesarzowa”.

Symbolika

Zapowiada ona zyskowne operacje finansowe, znaczny przypływ gotówki oraz wszelkich dóbr. Szczęście uśmiechnie się do nas, ludzie będą nam przychylni, nastanie czas radowania się życiem i zażywania rozmaitych jego przyjemności. Karta ta jest sygnałem, że nadchodzi dla nas okres pomyślności, a jeżeli przed czymś ostrzega, to tylko przed tym, żebyśmy się za bardzo nie przywiązywali do zgromadzonych do tej pory dóbr materialnych.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: narodziny dziecka (twojego lub kogoś bliskiego z rodziny).

2. Pośrodku układu: udane małżeństwo, szczęśliwy związek.

3. Na końcu układu: zmiana na lepsze, zyski materialne.

4. W pozycji odwrotnej: zazdrość i niepewność w związku osobistym.

Cesarz – Karta nr IV

Berło, jabłko i korona to atrybuty cesarza, który na tej karcie przedstawiany jest jako krzepki, brodaty mężczyzna w średnim wieku. Nie patrzy wprost na nas, lecz w odległy horyzont.

Symbolika

Cesarz to symbol zwierzchności: surowego ojca rodziny albo stanowczego, lecz sprawiedliwego szefa w firmie. Karta ta mówi, że w twoim życiu potrzebny jest ktoś, kto powie, czego się trzymać, ustanowi prawa, stworzy reguły gry, powie, co jest dobre, a co złe. Dla ciebie tym kimś może być druga osoba, lecz równie dobrze wyciągnięcie tej karty może oznaczać, że ty sama dojrzałaś do tego, aby stać się „Cesarzem” w stosunku do siebie i do innych. Może powinnaś teraz podjąć stanowcze decyzje, nakazać innym, aby trzymali się tego, co ty zarządzisz. Karta ta może być także ostrzeżeniem przed nadmierną surowością.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: pozytywne rozwiązanie problemów finansowych i urzędowych.

2. Pośrodku układu: dobre małżeństwo, przyjaźń lub związek.

3. Na końcu układu: zyski, osiągnięcie wymarzonej pozycji.

4. W pozycji odwrotnej: strata, rozłąka, fałszywa osoba w otoczeniu.

Papież – Karta nr V

Najwyższy dostojnik Kościoła katolickiego odmalowany jest tutaj jako duchowny w uroczystych szatach, który udziela ludowi błogosławieństwa albo wygłasza kazanie. U jego stóp klęczą wierni.

Symbolika

Karta ta może pojawiać się wtedy, kiedy sprawa, o którą pytamy, ma związek z religią łub Kościołem. Ale ważniejsze jest jej ogólne znaczenie. Nauczający kapłan przekazuje wiedzę oraz głosi pewne zasady postępowania. W wielu przypadkach w życiu jesteś dla innych ludzi autorytetem (choćby dla swoich dzieci, a także podwładnych, uczniów, niekiedy także przyjaciół). Mówisz im, jaki jest świat, a także uczysz ich, w jaki sposób należy postępować. Karta z wizerunkiem Papieża symbolizuje właśnie nauczanie i wskazywanie drogi innym ludziom. Sygnalizuje, że wkrótce zaczniesz pełnić rolę przewodnika.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: pozytywne rozwiązanie sprawy urzędowej.

2. Pośrodku układu: zacznij realizować swoje plany, masz duże szanse na sukces.

3. Na końcu układu: nie podejmuj żadnych pochopnych decyzji.

4. W pozycji odwrotnej: strata wiary; twoje plany wezmą w łeb.

Kochankowie – Karta nr VI

W najstarszych taliach tarota na tej karcie przedstawiano uroczystość zaślubin: u góry unosił się amorek wypuszczający z łuku strzały miłości, a na dole kapłan udzielał sakramentu szczęśliwej parze. Ponieważ stare karty rysowano bardzo niestarannie, z czasem ów kapłan zaczął wyglądać jak... kobieta, i nie bardzo wiedziano, kto komu udziela ślubu. Potem kochanków rysowano... nagich albo nadawano im postać Adama i Ewy z aniołem i wężem.

Symbolika

Naprawdę karta ta oznacza rzecz najprostszą i najbardziej nam wszystkim potrzebną: miłość odwzajemnioną, spełnioną i dającą szczęście. Karta przypomina, że taka miłość ma w sobie coś boskiego, jest łaską daną nam z nieba. Czarno-biały znak (jang i jin) nad głowami zakochanych to symbol jasnych i ciemnych stron naszej natury, które się uzupełniają.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: nowy, gorący romans na horyzoncie, ślub, ściślejszy związek.

2. Pośrodku układu: pozytywna energia; dobra atmosfera w pracy.

3. Na końcu układu: kłótnie w rodzinie, pokusy, trójkąt małżeński

4. W pozycji odwrotnej: rozpad związku uczuciowego, rozwód.

Rydwan – Karta nr VII

Dawno temu rydwan był bojowym wozem, później raczej pojazdem, którym wodzowie i władcy jeździli podczas uroczystych, tryumfalnych pochodów, jakie urządzano, by uczcić wygraną wojnę.

Symbolika

Rydwan kojarzy się ze zwycięstwem i tryumfem, a młody wojownik, stojący na rydwanie, jest po prostu człowiekiem sukcesu. Ale rysunek zawiera także ostrzeżenie. Dwa rumaki ciągnące wóz idą luzem lub rydwannik z trudem trzyma je na wodzy. Płynie stąd nauka, że każdy sukces tylko w części jest naszym własnym dziełem. Zawdzięczamy go niemal w równym stopniu sprzyjającym okolicznościom.

Okazje jednak się skończą, każdy z dwóch koni pójdzie w inną stronę, rydwan straci rozpęd. Karta poucza więc jednocześnie, że szczęśliwa passa, przynosząca zwycięstwo i sukces, nie trwa wiecznie.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: zadowolenie z życia osobistego, szansa na podwyżkę w pracy.

2. Pośrodku układu: udany wyjazd, kupno samochodu.

3. Na końcu układu: wyzdrowienie, pokonanie trudności.

4. W pozycji odwrotnej: problemy osobiste, kłopoty finansowe.

Sprawiedliwość – Karta nr VIII

Karta ta przedstawia postać rzymskiej bogini sprawiedliwości Temidy (najczęściej siedzącą na tronie z mieczem w prawej i wagą w lewej dłoni). Na wadze bogini waży winę, mieczem wykonuje wyroki. Podobne wizerunki Temidy są do dziś umieszczane na budynkach sądów.

Symbolika

Ta karta kojarzy się przede wszystkim z sądami i innymi urzędami wymiaru sprawiedliwości, i rzeczywiście - może zapowiadać sprawę w sądzie lub spotkanie z adwokatem. Czasem oznacza także czekające cię egzaminy. W szerszym znaczeniu karta „Sprawiedliwość” mówi ci o tym, że musisz poddać się pewnej dyscyplinie, dostosować do zasad i przepisów. A także i to, że w imię wyższych racji trzeba będzie się od czegoś „odciąć” (cięcie symbolizuje miecz) - na przykład rozstać się z kimś bliskim albo... rzucić palenie.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: okaż cierpliwość, niebawem skończą się kłopoty urzędowe.

2. Pośrodku układu: korzystna spółka, udany związek.

3. Na końcu układu: ostrzeżenie przed fałszywym oskarżeniem.

4. W pozycji odwrotnej: kradzież, pomówienie, odmowa, wyrok.

Pustelnik – Karta nr IX

Na tej karcie wyobrażony jest mężczyzna, raczej stary, niż młody (a starość i broda oznaczają życiowe doświadczenie), otulony w długi płaszcz, oświetlający latarnią ciemną drogę przed sobą.

Symbolika

Cóż robi ten mężczyzna po ciemku? Od razu nasuwa się odpowiedź: szuka Drogi i Prawdy! Takie chwile wahania i zwątpienia w to, w co się dotąd wierzyło, zdarzają się nie tylko zaczynającym swoje życiowe przedsięwzięcia „Głupcom” (karta nr 0), lecz także osobom doświadczonym i mądrym. Karta „Pustelnik” symbolizuje takie właśnie usilne poszukiwanie mądrości i prawdy. Niewielu ludzi wyrusza na tak trudną wyprawę. Pustelnik z karty idzie ciemną drogą. To ostrzeżenie: ciemności symbolizują to, co nieznane i niebezpieczne. Mówią, że podczas takich duchowych poszukiwań łatwo można się zgubić.

Znaczenie karty

1. Na początku układu; skorzystaj z rady lub pomocy innych.

2. Pośrodku układu: w twoim otoczeniu są osoby nieżyczliwe, zalecana ostrożność.

3. Na końcu układu: skończ z biernością i monotonią w życiu.

4. W pozycji odwrotnej: pycha nie pozwala ci przyjąć pomocy.

Koło Fortuny – Karta nr X

Widniejące na tej karcie koło symbolizuje loterię lub ruletkę. Różne wersje karty łączy jedno: postacie lub symbole umieszczone na kole.

Symbolika

Koło, podobnie jak maszyna losująca numery totolotka, rozdziela graczom dobra, na które nie zapracowali. Drugie znaczenie Koła Fortuny symbolizują umieszczone na nim ludzkie postacie będące uosobieniem planet. Wielu z nas wierzy, że od układu ciał niebieskich zależą kaprysy ludzkiego losu. Dlatego karta ta oznacza wszelkie losowe przypadki. Trzecie znaczenie staje się czytelne, gdy posługujemy się talią, w której koła uczepione są zwierzęta. Takie Koło Fortuny przypomina bęben, w którym drepczą zamknięte w klatkach myszy. Karta ostrzega w ten sposób, że poddając się bezwolnie losowi, upodabniamy się do myszy kręcących się w kieracie.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: duże zmiany w sprawach urzędowych.

2. Pośrodku układu: stan zdrowia (twój lub kogoś z twoich bliskich) ulegnie zmianie.

3. Na końcu układu: niespodzianka w sprawach uczuciowych.

4. W pozycji odwrotnej: utrudnienia, opóźnienia, komplikacje.

Moc – Karta nr XI

Im dalej zapuszczamy się w głąb tarota, tym bardziej tajemnicze obrazy się w nim pojawiają. Na karcie „Moc” widzimy najczęściej młodą kobietę, która stoi spokojnie i obłaskawia lwa.

Symbolika

Można z niej odczytać, że rozum, mądrość, inteligencja i zdolność koncentracji odnoszą zwycięstwo nad prymitywną siłą fizyczną, agresją i drapieżnością – podobnie jak zwinny i inteligentny zawodnik dżudo bez trudu może obezwładnić brutalnego, lecz bezmyślnego osiłka. Ta karta znaczy jednak jeszcze więcej. Symbolizuje zwycięstwo ducha nad instynktem, opanowanie własnych niskich popędów, oznacza poskromienie rozmaitych mrocznych skłonności i „demonów” kryjących się w głębi naszej duszy.

Możemy również odczytać lwa jako symbol choroby, a kobietę jako lekarza lub terapeutę, który tę dolegliwość pokonuje.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: pokonanie problemów zdrowotnych.

2. Pośrodku układu: czekają cię problemy, ale możesz je rozwiązać dzięki rozsądkowi.

3. Na końcu układu: zmiana pracy na lepszą, zdany egzamin.

4. W pozycji odwrotnej: choroba, depresja, strata finansowa.

Wisielec – Karta nr XII

Obraz, który tu widzimy, jest naprawdę niezwykły. Młody człowiek wisi głową w dół, ale jego twarz nie wyraża cierpienia, lecz zachwyt nad rzeczami, które ujrzał, pozostając w tej dziwnej pozycji.

Symbolika

W rysunku widniejącym na tej karcie zapisane są przynajmniej dwie myśli. Pierwsza sugeruje, że ów młodzieniec trwa w zawieszeniu, jest oderwany od ziemi i od normalnych warunków. Możesz to być również i ty. Często tak się z nami dzieje, np. na wakacjach czy podczas okresu przymusowej bezczynności spowodowanej chorobą. Druga myśl uświadamia nam, że w warunkach oderwania od codzienności widzimy świat inaczej, dostrzegamy rzeczy, z których istnienia wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy.

Karta Wisielec może także ostrzegać, że za chwilę nasz świat zostanie wywrócony do góry nogami.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: nadszedł czas na poważne zmiany w życiu.

2. Pośrodku układu: zakończenie nieudanego związku.

3. Na końcu układu: spodziewaj się kłopotliwych niespodzianek.

4. W pozycji odwrotnej: niechęć do wszelkich zmian, brak wiary we własne możliwości.

Śmierć – Karta XIII

Ponury obrazek tej karty przedstawia Śmierć, tak jak ją wyobrażano na średniowiecznych rycinach: jako szkielet z kosą, z leżącymi u jej stóp uciętymi głowami. Niektóre talie rysowały ową Śmierć jako czarnego rycerza na koniu, na podobieństwo słynnych Jeźdźców Apokalipsy.

Symbolika

Czy karta Śmierć oznacza kres czyjegoś życia? Oczywiście nie (zbyt często by wtedy ludzie umierali!), i nie należy jej się bać. Symbolizuje ona nieodwołalny koniec pewnej ważnej sprawy. Oznacza jej ucięcie, jak ostrzem. Często jest to bolesne -wyobraź sobie ostateczne rozstanie z kimś, kogo przez wiele lat kochałaś, albo przekonanie się o bezcelowości jakiejś idei, która do tej pory stanowiła motor wszystkich twoich życiowych poczynań. Może ona jednak także oznaczać osiągnięcie celu, do którego od pewnego czasu wytrwale dążyłaś.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: koniec problemów zdrowotnych.

2. Pośrodku układu: zakończenie kłopotów finansowych (np. zwrot długu) lub urzędowych.

3. Na końcu układu: duże zmiany w sprawach osobistych.

4. W pozycji odwrotnej: ostrzeżenie przed wypadkiem, kłopoty.

Umiarkowanie – Karta XIV

Ideę tę uosabia namalowany na karcie anioł. Umiarkowanie to odnalezienie złotego środka, pełna równowaga i wyważenie proporcji. Anielska istota dba o to, aby wszystkiego było po równo: na wielu kartach tarota stoi ona jedną stopą w wodzie, a drugą na lądzie, wszystkie natomiast wizerunki przedstawiają ją podczas przelewania wody z jednego naczynia do drugiego.

Symbolika

Karta ta głosi, że trzeba pogodzić różne skrajności. Nie pora decydować: „albo jedno, albo drugie”, lecz trzeba wziąć trochę jednego i trochę drugiego. Oczy wiście, aby tak postępować, musimy mieć jasny umysł i czyste serce, w przeciwnym wypadku będziemy niezbyt mądrze próbowali łączyć ze sobą perły i śmiecie.

Dlatego anioł stoi w oczyszczającej wodzie; również przelewanie wody można rozumieć jako oczyszczanie umysłu i serca.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: czas podjąć decyzję w sprawie zdrowia.

2. Pośrodku układu: rozejrzyj się wokół siebie; nie zauważasz kogoś, kto jest ci oddany.

3. Na końcu układu: zyski finansowe, zalecana dokładność.

4. W pozycji odwrotnej: niecierpliwość, brak samokrytyki, upór.

Diabeł – Karta XV

Prócz tytułowego Diabła, przedstawiono na tej karcie ludzi przez niego opętanych. Stoją u jego stóp, przykuci do niego ciężkimi łańcuchami.

Symbolika

Diabeł uosabia nasze rozmaite nałogi i niezdrowe przywiązania, czyli to, co nas więzi i ogranicza swobodę decydowania o sobie. Warto jednak zwrócić uwagę, że łańcuchy, pętające ludzi, są tak luźno założone, że gdyby tylko chcieli, mogliby je zdjąć. Ale nie chcą. To oznacza, że, mimo wszystko, wybrali niewolę. Bywa, że my sami przypominamy owych niewolników diabła. Jest tak np. wtedy, gdy uzależniamy się od alkoholu, papierosów czy innych używek, choć wiemy, że nie wyjdzie nam to na zdrowie, albo gdy przez wygodnictwo korzystamy z usług pewnej dominującej osoby, choć jesteśmy świadomi, że wskutek tego nigdy się nie uwolnimy spod jej władzy.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: ostrzeżenie przed wypadkiem; bądź czujna.

2. Pośrodku układu: uwaga na niebezpiecznych ludzi z twojego najbliższego otoczenia.

3. Na końcu układu: grozi ci krach w sprawach finansowych.

4. W pozycji odwrotnej: kres kłopotów, nadchodzą lepsze czasy.

Wieża – Karta XVI

Upadają potężne instytucje i walą się w gruzy groźne imperia: nic na świecie nie trwa wiecznie. I właśnie coś takiego pokazano na tej karcie. Mocarna wieża rozpada się, nagle rażona piorunem.

Symbolika

Zjawisko to jest przerażające, jednocześnie niesie jednak ze sobą nadzieję. Karta ta ostrzega, że coś, do czego się przyzwyczailiśmy i uważaliśmy za trwałe, pewne i niezniszczalne, z czym nauczyliśmy się żyć, wkrótce z hukiem się rozleci. Przepowiednia ta ma jednak wydźwięk optymistyczny: jakieś sztuczne (choć uważane przez nas za oczywiste) konstrukcje i układy, które nas zniewalały, znajdą swój nieoczekiwany koniec. Nawet gdybyśmy początkowo mieli ponieść z tego powodu straty, nie trzeba się tym przejmować. Na dłuższą metę ważniejsze jest bowiem to, że możemy – już wolni – ułożyć sobie życie na nowo.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: informacja o stanie zdrowia wróżącego lub kogoś z jego bliskich.

2. Pośrodku układu: czekają cię poważne problemy uczuciowe.

3. Na końcu układu: ostrzeżenie w sprawach urzędowych.

4. W pozycji odwrotnej: ostrzeżenie przed załamaniem psychicznym.

Gwiazda – Karta nr XVII

Obraz na tej karcie jest niezwykle tajemniczy. Przedstawia nagą dziewczynę nad brzegiem rzeki, wylewającą w jej nurt wodę z dwóch dzbanów.

Symbolika

Zwykle z rzeki wodę się czerpie – a tu jest na odwrót... Dzieje się tak dlatego, że owa dziewczyna symbolizuje źródło, a więc początek, punkt startowy różnych życiowych spraw. Nad jej głową świecą gwiazdy, co oznacza, że nowe plany rodzą się w nocy - w ciszy i w tajemnicy. Zwykle jest to jakaś myśl, która wkrótce rozwinie się w projekt, a potem w przedsięwzięcie, w realne działanie. Największa z gwiazd rysowanych na tej karcie to Wenus-Jutrzenka, czyli ciało niebieskie, które zapowiada nadejście poranka.

Świt jest początkiem dnia, w tarocie symbolizuje on rozpoczęcie nowego okresu w życiu pytającego. „Gwiazda” oznacza zatem twórczy początek.

Znaczenie karty

1. Na początku układu; nadszedł kres depresji, uwierzysz znów we własne siły.

2. Pośrodku układu: duża poprawa w sprawach zdrowotnych.

3. Na końcu układu: zmiana pracy na lepszą, zdany egzamin.

4. W pozycji odwrotnej: nadchodzi czas niepewności i pesymizmu.

Księżyc – Karta nr XVIII

Nierealny, księżycowy krajobraz przedstawiony na tej karcie fascynuje nas i wciąga, zapraszając do wędrówki. Kiedy jednak zdobędziemy się na odwagę, by weń wkroczyć, po jakimś czasie spostrzeżemy z przerażeniem, że trudno nam będzie wrócić z tego dziwnego świata z powrotem do normalnej, przyziemnej codzienności.

Symbolika

„Księżyc” oznacza rozmaite pułapki i ślepe uliczki, w które może nas zapędzić wyobraźnia. Rak, grząski, bagnisty staw i wysokie, srebrzyste góry zagradzające drogę - to wszystko symbole najbardziej tajemniczego z duchowych światów: krainy snów, fantazji i rozmaitych miraży, jakie stwarza wybujała wyobraźnia. Karta „Księżyc” zwykle pojawia się po to, aby nas ostrzec, że powinniśmy się mieć na baczności, gdyż ponosi nas wyobraźnia i tracimy kontakt z rzeczywistością.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: twoje plany finansowe mają duże szanse na powodzenie.

2. Pośrodku układu: komplikacje z planowanym wyjazdem.

3. Na końcu układu: komplikacje zdrowotne, jakiś wypadek.

4. W pozycji odwrotnej: niepewność w sprawach uczuciowych.

Słońce – Karta nr XIX

Widnieje na niej ogromne, promieniste Słońce, a oprócz niego w dole krąg, czasem otoczony murem, w którym tańczą, trzymając się za ręce, małe dzieci (czasem jest to jedno dziecko). Słońce ogrzewa je i oświetla świat wokół, tak aby wszystko było jasne, doskonale widoczne, a w pobliżu nie mógł się ukryć żaden cień, żadna wątpliwość, żadne zło.

Symbolika

Czy ten sielski obrazek nie przypomina powiedzenia, że ktoś jest wychowywany „w cieplarnianych warunkach”? Karta „Słońce” oznacza wszelkie sytuacje w życiu, kiedy zostały nam stworzone sprzyjające warunki do rozwoju, do kształcenia się i wzrastania.

Czy przed czymś ostrzega? Przed tym, że jesteśmy jeszcze niedojrzali i niedoświadczeni, niczym małe dzieci. Nie powinniśmy się zatem imać rozwiązywania zadań zbyt trudnych, jak na nasze możliwości.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: w twoich sprawach uczuciowych wszystko idzie ku lepszemu.

2. Pośrodku układu: poprawi się stan twego zdrowia.

3. Na końcu układu: twoje plany zawodowe się powiodą.

4. W pozycji odwrotnej: przejściowe problemy, bądź ostrożna.

Sąd – Karta nr XX

Anioł dmie w trąbę, budząc zmarłych, którzy powstają ze swych grobów. Scena przedstawiona na tej karcie to Sąd Ostateczny.

Symbolika

„Odrodzenie” to tytuł, który znacznie lepiej określa ogólne znaczenie tej karty. Symbolicznie przedstawia ona bowiem sytuacje, kiedy jakaś sprawa z przeszłości „wraca do życia”, kiedy następuje „odrodzenie” pewnego pomysłu, przedsięwzięcia, także pozornie zgasłej przyjaźni lub miłości dwojga ludzi. Pamiętajmy również, że na rysunku tej karty z grobów nie powstają przerażające, rozkładające się trupy, tylko żywi ludzie, wciąż piękni i młodzi. Nie chodzi tu więc o ostrzeżenie, że będą nas dręczyć jakieś „upiory z przeszłości”, lecz o sygnał, że oto „powstaje z martwych” coś, co jest drogie nam i bliskie, cenne i godne dalszego istnienia. To bardzo optymistyczna i dobrze wróżąca karta.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: koniec złej passy, teraz będzie „z górki”.

2. Pośrodku układu: pozytywne rozwiązanie spraw urzędowych.

3. Na końcu układu: stare kłopoty wreszcie przestaną cię nękać.

4. W pozycji odwrotnej: twoje samolubne postępowanie przyniesie ci tylko kłopoty.

Świat – Karta nr XXI

Tarot zawiera jeszcze jedną kartę, oznaczającą „Świat”. Widzimy na niej otoczoną wieńcem kwiatów nagą kobietę, która tańczy, zawieszona gdzieś w przestrzeni. W rogach karty przedstawione są cztery istoty z biblijnego widzenia proroka Ezechiela: byk, lew, orzeł i anioł. Są to strażnicy czterech stron świata i czterech pór roku.

Symbolika

Te cztery postacie tworzą symboliczny kwadrat, zaś wieniec wokół tancerki - symboliczne koło. Obszar złożony z koła wpisanego w kwadrat jest doskonały: na takim planie w dawnych czasach budowano świątynie i królewskie pałace. Karta „Świat” symbolizuje doskonałe, skończone dzieło, takie, że „nic dodać, nic ująć”. Jeżeli rozkładając karty, wyciągniemy „Świat”, znak to niemylny, że w naszych poczynaniach osiągniemy cel. Jest to jedna z najbardziej pozytywnych kart tarota.

Znaczenie karty

1. Na początku układu: kres problemów w sferze uczuciowej.

2. Pośrodku układu: zbliżają się pozytywne zmiany w pracy.

3. Na końcu układu: zmiana mieszkania na lepsze; interesująca, daleka podróż.

4. W pozycji odwrotnej: straty finansowe, strach, niezadowolenie.

 

Kursy wróżenia z Kart Tarota odbywają się w Warszawie ul. Radzymińska 204.

Wróżka Anna Kempisty tel. +48 696410995


Twoja dobra wróżka, tarocistka, tłumacz snów
Anna Kempisty

 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności